تبلیغات
تلخند

تلخند
فرقی نمی کند گودال کوچکی باشی یا دریای بیکران! زلال که باشی آسمان در توست... 
نویسندگان
سنگرهای صفر و یکی
از دست ندهید!
سلام
امروز روزنامه های آفتاب یزد، ایران و کیهان را خریدم. آفتاب به بحث توهین به عارف پرداخته بود. ایران هم مطابق معمول پر از مجیز گویی به دولت بود. در کیهان دو مطلب جذاب دیدم که یکی از آنها را اینجا می آورم:
آیت‌الله مصباح یزدی:
تحریم‌ها ماند و بیکاری و نداری مردم بیشتر شد
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: بیان می‌کنند که مشکل اصلی تحریم‌ها است و باید از بین برود، ولی تحریم‌ها ماند و بیکاری و نداری مردم بیشتر شد؛ مشکل از آنجا ناشی شد که به جای اتکای به خدا، دنیا را ترجیح می‌دهیم.
به گزارش رجا، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار جمعی از فعالان و کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: قرآن کریم بیان کرده است که انسان در بهترین موقعیت واستعداد و ظرفیت خلق شده است و دلیل آن نیز همین روحی است که باعث ترقی است؛ خاصیت انسان آن است که در عین ترقی نزول نیز می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند موجود بسیار نفیسی مثل نفس به انسان داده است، انسان است که آن را پرورش می‌دهد و یا به شدت آن را آلوده می‌کند.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: خداوند در قرآن‌کریم به راز پیشرفت اشاره می‌کند؛ این راز همان ارتباط با خداست؛ خداوند بیان می‌کند که اگر انسان به دنبال تزکیه و رشد و شکوفایی است، باید با خدا ارتباط دائمی داشته باشد.
آیت الله مصباح یزدی یادآور شد: نقص بزرگ انسان آن است که همیشه پیش پای خود را می‌بیند و قدم بعدی را نمی‌بیند و به همین مسایل زودگذر دل می‌بندد و به فردای خود فکر نمی‌کند و دلیل بدبختی‌های آن نیز همین مسئله است.
وی بیان داشت: مشکل انسان این است که انسان به لذت‌های مادی و زودگذر عادت کرده است و این زندگی را برای خود تعریف کرده است؛ انسان می‌تواند به جایی برسد که همسایه خدا شود ولی هیچگاه برای این کار تمرین نمی‌کند.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: بیان می‌کنند که مشکل اصلی تحریم‌ها است و باید از بین برود، ولی تحریم‌ها ماند و بیکاری و نداری مردم بیشتر شد؛ مشکل از آنجا ناشی شد که به جای اتکای به خدا، دنیا را ترجیح می‌دهیم.
آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: اگر بخواهیم از نوکری و دریوزگی جانوران شاخدار امروزی دنیا نجات پیدا کنیم، باید دندان دلدادگی لذات دنیا را بکنیم؛ اگر دنیا را کنار گذاشتیم به عزت می‌رسیم؛ قرآن کریم بیان می‌کند که جای دنیا و آخرت و موارد مرتبط به آن را اشتباه نگیریم؛ تا به این لذات دنیا مبتلا هستیم، خواه ناخواه در مشکلات غرق خواهیم بود.
منبع: آیت‌الله مصباح یزدی: تحریم‌ها ماند و بیکاری و نداری مردم بیشتر شد!
یاحق
محض جستجو:
آیت الله مصباح یزدی، علامه مصباح یزدی، برجام، تحریم، بیکاری، کیهان، آفتاب یزد، ایران، نظر آیت الله مصباح یزدی درباره برجام، نظر علامه مصباح یزدی درباره برجام، تلخند، وبلاگ تلخند، احمد طحانی.طبقه بندی: سیاسی، لینک های ماندگار سیاسی،
برچسب ها: علامه مصباح یزدی، آیت الله مصباح یزدی، برجام، بیکاری، کیهان، گرانی،
[ شنبه 24 تیر 1396 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ احمد طحانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گاه خنده ای تلخ و گاه تلخی یک خنده، وجودت را در آتشی غریب می سوزاند...
اینجا غمکده ای است، پر از درد رفتن...
و تماشاکده ای است، لبریز از جدایی...
اینجا دنیاست!
سرای بی کسی...
کمی رسمی تر
مقاله
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت