تبلیغات
تلخند

تلخند
فرقی نمی کند گودال کوچکی باشی یا دریای بیکران! زلال که باشی آسمان در توست... 
نویسندگان
سنگرهای صفر و یکی
از دست ندهید!
سلام
توهین بی شرمانه یکی از رئیسان ستاد انتخاباتی حسن روحانی به سلمان فارسی، صحابۀ گرامی پیامبر و واکنش های مربوط به این خبر:
پیش از ظهر سه شنبه ۱۳ تیرماه نشست مشترک اعضای ستاد مرکزی انتخاباتی دکتر روحانی با شریعتی استاندار خوزستان در سالن کنفرانس مهمانسرای استانداری برگزار شد.
به گزارش رامهرمزنیوز، در این جلسه که تعداد زیادی از چهره ها و فعالان سیاسی حضور داشته اند ، "ورناصری" رئیس ستاد اندیکا با بیان دلایل قداست کوروش و توهین به صحابه بزرگ رسول الله (ص) گفت : *"سلمان فارسی خائن به ایران و تاریخ است" و در پایان وی را بعنوان مزدور قوم دیگر معرفی کرد.
متاسفانه واکنش شایسته ای نسبت به توهین و جسارت این فرد به ساحت سلمان محمدی از سوی رئیس جلسه صورت نگرفت.
طبق شنیده ها در هنگام سخنان این فرد ، آقایان محمد جواد دانش ،  بختیارپور و  خمیسی نشست را ترک و سید رسول موسوی با شجاعت پاسخ فرد مذکور را داد.
لازم به یادآوری است سلمان فارسی افتخار ایرانیان از جمله صحابه بزرگوار و با کرامت رسول اکرم (ص) است که بدلیل جایگاه و عظمت ایشان،  پیامبر از او بعنوان "سلمان محمدی" تعبیر کرده است.
سلمان دارای عمر بسیار طولانی بوده است ، چنانچه حداقل عمر او 200 سال و حداکثر 350 سال ذکر شده است در خصوص زادگاه سلمان فارسی سه نظر وجود دارد؛ که رامهرمز از محتمل ترین مکان هایی است که ذکر می شود.
واکنش ها و گزارش خبر:
مردم خوزستان با طوایف و گویش‌های گوناگون، قرن‌هاست که با همدلی و یکپارچگی در کنار هم زندگی می‌کنند و به همه ارزش‌های دینی احترام می‌گذارند که از جمله می‌توان به تکریم شخصیت والای سلمان فارسی اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت ماه با حضور پرشور مردم برگزار شد و بیش از 41 میلیون نفر به نظام جمهوری اسلامی رای دادند.
با گذشت حدود 45 روز از انتخابات ریاست جمهوری برخی هنوز از فضای تبلیغات خارج نشدند و در دوران قبل از 29 اردیبهشت هستند که برگزاری جلسات و محافلشان گویای این موضوع است.
روز سه شنبه 13 تیر ماه نشست مسئولان ستاد انتخاباتی رئیس جمهور با حضور برخی از مسئولان استان از جمله آقای غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان برگزار شد که با حواشی تلخی همراه بود.
منطق سلمان فارسی سرلوحه کار ما است
در این نشست مسئول ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور در شهرستان اندیکا با الفاظ و جملاتی ناپسند درباره حضرت سلمان فارسی، یار با وفای پیامبر اکرم(ص) به کار برد که در همان برنامه نیز واکنش‌هایی را در پی داشت.
یکی از کسانی که به سخنان این فرد واکنش نشان داد غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان بود که در سخنانی سلمان فارسی را افتخار همه ایرانیان دانست و گفت: حضور ایشان در کنار رسول مکرم اسلام(ص) برای ما ایرانی‌ها مایه سربلندی است زیرا حضرت ختمی مرتبت ایشان را از اهل بیت(ع) می‌داند.
وی افزود: در بحث ما بین حضرت سلمان و حضرت ابوذر، نیز پیامبر اسلام(ص) پختگی و همه جانبه نگری ایشان را می‌ستود، به خاطر همین آینده نگری بود که همیشه ایشان در تصمیماتش اعتلای کلمه الله و اعتلای اسلام را در نظر داشت.
استاندار خوزستان در ادامه خاطرنشان کرد: چون سلمان فارسی ایرانی بوده باید به ایشان اقتدا کنیم و منطق ایشان را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.
توهین به سلمان محمدی حرکتی ضداسلامی و هتاکانه
شریعتی تصریح کرد: برخی نظرات شخصی در این زمینه دارند که جای خود دارد ولی ایران عزیز به ویژه ما خوزستان‌ها که داعیه این را داریم حضرت سلمان همشهری و هم استانی ماست به وجود چنین شخصیتی افتخار می‌کنیم.
همچنین در پی توهین برخی از افراد منتسب به ستاد انتخاباتی آقای رئیس جمهور به ساحت حضرت سلمان فارسی، یار با وفای پیامبر اکرم(ص)، در حضور استاندار خوزستان و برخی مسئولان بلند پایه استان، آیت‌الله عباس کعبى، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای صادر کرد و خواستار پیگیری قضایی و محکومیت این اقدام خطرناک شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه خود آورده است: توهین به سلمان محمدی حرکتی ضد اسلامی و هتاکانه نسبت به مقدسات و بسیار پلید و سخیف و جاهلانه و کینه توزانه و ضد امنیتی و تحریک آمیز است.
متن کامل پیام آیت‌الله کعبی به شرح زیر است:
توهین به حضرت سلمان محمدی، صحابه بزرگ پیامبر(ص)، قابل پیگرد قضائی است و پذیرفته نیست که در تریبون رسمی با حضور استاندار و سایر مسئولان ارشد در استانداری خوزستان به این شخصیت بزرگ اسلام و افتخار اسلام  و شیعه و ایران که به لقب "سلمان محمدی" و "سلمان منا اهل البیت" مفتخر است آشکارا توهین صریح شود.
جسارت به ابرمرد دلاور تاریخ توهین به اسلام و ایران است
در عظمت سلمان فارسی ایرانی محمدی، بین همه مذاهب و فرقه‌های اسلامی اجماع وجود دارد و بعد از شخصیت امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه‌السلام،  یکی از سرآمدان و قطب عرفان و معنویت مسلمانان به شمار می رود. سلمان پاک و زاهد و دانشمند و مجاهد و حکیم بزرگ و بلند آوازه ایرانی به عنوان نماد پیوند اسلام و ایران و عشق به اهل بیت علیهم السلام در میان ایرانیان شمرده می‌شود و توهین به این ابرمرد دلاور و یار پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله توهین به اسلام و ایران است و بدون شک ایجاد تقابل موهوم بین اسلام و ایران خیانت به اسلام و ایران است.
نباید اجازه داد که جریان موسوم به باستان‌گرائی بذر کینه  و نفرت پراکنی ناسیونالیستی خود را در حد توهین به اسلام و ایران و وحدت و انسجام اسلامی و ملی از رهگذر توهین به بزرگان اسلام ادامه دهند.
توهین به سلمان محمدی حرکتی ضد اسلامی و هتاکانه نسبت به مقدسات و بسیار پلید و سخیف و جاهلانه و کینه توزانه و ضد امنیتی و تحریک آمیز است و آن را به شدت محکوم می‌نمایم.
ستاد انتخاباتی آقای رئیس جمهور باید به سرعت؛ جسارت به صحابی بزرگ پیامبر سلمان محمدی را محکوم نماید و از این عنصر هتاک، اعلام برائت نماید و دستگاه قضائی استان و دادستان محترم اهواز نیز باید در مقابله با این جسارت و هتک مقدسات اسلامی و اهانت آشکار رسیدگی قضائی نمایند.
جانفشانی‌های سلمان فارسی در صدر اسلام
حجت‌الاسلام و المسلمین سید اکبر موسوی امام جمعه اندیکا با ابراز تاسف از اظهارات هتاکانه نسبت به صحابه پیامبر اسلام اظهار داشت: با نهایت تاسف شنیده شده، در جلسه‌ای رسمی و با حضور تعدادی از مسئولان ارشد استان خوزستان، توسط فردی نادان به مسائل دینی، به صحابه بزرگ پیامبر اسلام(ص) یعنی جناب سلمان فارسی توهین شد.
وی با بیان اینکه سلمان فارسی فرزندی از سرزمین پاک و موحد خیز ایران، از چنان شخصیتی برخوردار بوده که در احادیث پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، از وی به بزرگی و نیکی یاد شده است، ایشان شخصیتی هستند که از سوی پیامبر(ص) به نشان پرافتخار (سلمان منا اهل البیت) رسید. همچنین حضرت محمد(ص) در مورد ایشان می‌فرمایند: سلمان منی،من جفاه فقد جفانی و من آذاه فقد آذانی، سلمان از من است، هر کس به او جفا کند به من جفا کرده و هر کس او را بیازارد مرا آزرده است.
امام جمعه اندیکا در ادامه سخنان خود به جانفشانی‌های سلمان فارسی در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: ایشان بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص) و در دوران غربت امیرالمومنین(ع) از معدود افرادی بود که تا پای جان،یار و یاور آن حضرت بوده است.
تکریم شخصیت والای سلمان فارسی از سوی خوزستانی‌ها
وی در ادامه به دیگر  ابعاد شخصیتی این بزرگمرد تاثیرگذار جهان اسلام اشاره کرد و افزود: شخصیتی زاهد، عارف، عالم و دانشمندی که در پیشگاه الهی عزیز بود و خداوند متعال از طریق جبرئیل امین به وی سلام می‌رساند.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی ضمن محکومیت هتاکی انجام شده، بیان کرد: توهین و جسارت به این شخصیت پرافتخار ایرانی و اسلامی، قطعا حاکی از جهل و نادانی شخص توهین کننده است و آن را به شدت محکوم می‌کنیم.
وی تاکید کرد: مردم خوزستان با طوایف و گویش‌های گوناگون، قرن‌ها است که با همدلی و یکپارچگی در کنار هم زندگی می‌کنند و به همه ارزش‌های دینی احترام می‌گذارند که از جمله می‌توان به تکریم شخصیت والای سلمان فارسی اشاره کرد، نباید با بیان سخنان سخیف و هتک حرمت بزرگان دین این وحدت و همدلی را تحت الشعاع قرار داد.
امام جمعه شهرستان اندیکا عنوان کرد: از مراجع قضایی به ویژه دادستان محترم خوزستان به عنوان مدعی العموم انتظار می‌رود که با فرد هتاک، برخورد لازم صورت گیرد.
منابع: 1. رامهرمز نیوز. 2. تسنیم.
لینک ها:
توهین بی شرمانه به صحابه پیامبر در جلسه استانداری خوزستان
سلمان فارسی؛ افتخاری بزرگ برای خوزستان و خوزستانی‌ها/دستگاه قضایی با توهین‌کنندگان به یار پیامبر (ص) برخورد کند
یاحق
محض جستجو: توهین، توهین به سلمان، توهین به سلمان فارسی، توهین به صحابه پیامبر اکرم (ص)، توهین طرفداران روحانی به سلمان فارسی، توهین رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی به سلمان فارسی، توهین طرفداران روحانی به صحابه پیامبر اکرم (ص)، توهین رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی به صحابه پیامبر اکرم (ص)طبقه بندی: دولت بی تفنگ، سیاسی، لینک های ماندگار سیاسی،
برچسب ها: سلمان فارسی، توهین به سلمان فارسی، حسن روحانی، ستاد انتخابات حسن روحانی، توهین به صحابه پیامبر اکرم،
[ شنبه 17 تیر 1396 ] [ 11:14 ق.ظ ] [ احمد طحانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

گاه خنده ای تلخ و گاه تلخی یک خنده، وجودت را در آتشی غریب می سوزاند...
اینجا غمکده ای است، پر از درد رفتن...
و تماشاکده ای است، لبریز از جدایی...
اینجا دنیاست!
سرای بی کسی...
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
کمی رسمی تر
مقاله
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
بک لینک طراحی سایت